Ošetrenie kožených výrokov

Ošetrenie kožených výrokov

OŠETŘENIE KOŽENÝCH VÝROBKOV

Výrobky z kože majú všeobecne dlhú životnosť. Pokiaľ chcete, aby ste sa z nich tešili čo najdlšie a zachovali sa čo najlepšie, tak za nezaobídete bez pravidelnej údržby a ošetrenia. Ako teda ošetrovať kožené výrobky?

ODSTRÁNENIE NEČIST ÔT A BEŽNÁ ÚDRŽBA

Drobné nečistoty z hladkej kože odstránime pomocou mydlovej peny a handričky. Aby nevznikli nevzhľadné mapy alebo useň nestvrdla, kožené výrobky nenamáčame. Nedoporučujeme používať bežné saponáty, ktoré by mohli kožu odmastiť a narušiť. Hrubšie nečistoty sa odstraňujú špeciálnymi prípravkami, ktoré sú ku koži šetrné. Do veľkých nečistôt alebo čistenia hrubej kože sa nepúšťajte sami a prenechajte to profesionálom.

PREVENCIA

Rovnako ako sa impregnuje obuv , tak aj na kožené doplnky existujú špeciálne balzamy, ktoré kožu ošetria a vytvoria ochranný film. Po viacročných skúsenostiach odporúčame ošetrenie prírodnými produktami, ktoré kožu vyživia a obnovia jej prirodzený vzhľad. Nanesenie ochranného prípravku nie je trvalé a malo by sa pravidelne opakovať.

DOPORUČENIA AKO SA STARAŤ O KOŽENÉ VÝROBKY

  • Nikdy nepoužívajte chemikálie alebo saponáty, ktoré by mohli kožu odmastiť a nie sú určené pre ošetrenie usní a kože.
  • Nikdy na kožené peňaženky a doplnky nepoužívajte vosky a krémy na obuv – majú iné vlastnosti, ako balzamy na ošetrenie koženej galantérie.
  • Zipse a kovania je vhodné ošetriť vybavením pre čistenie šperkov a bižutérie.
  • Nikdy výrobky dlhodobo nenechávajte vystavené slnečnému žiareniu.
  • Ak je peňaženka mokrá, vždy ju do sucha vysušte (nesušte ju pomocou tepla – kúrenie, krb, fén...).
  • Keď odstraňujete škvrny, očistite výrobok ako celok – nie iba časť.
  • Koža reaguje na zmenu teploty, preto neodporúčame výrobky vystavovať vyšším teplotám (slnečnému žiareniu, radiátorom...).

Nezabudnite, že kože je živý prírodný materiál ktorý pracuje a reaguje na okolie. Počas nosenia môže zmeniť farbu alebo získať patinu. Na toto myslite i pri údržbe – ak sa koža premočí, môžu na nej vzniknúť farebné mapy, podobne ako použitím nevhodných chemických látok. 

Triesloviny stále pracujú a dávajú koženým výrobkom život. Nezabudnite na to, že koža sa časom môže mierne zmeniť a získať osobitý charakter.

Posted on 2017-01-30 Novinky 0 3756

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Blog archives

Blog categories

Latest Comments

No comments

Blog search

QR kód

Top